Punkty Przedszkolne z dofinansowaniem

Gminne Centrum Kultury w Szydłowie w związku z realizacją projektu z Europejskiego Funduszu Społecznego  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 o  numerze  RPSW.08.03.01-26-0027/16 pt. „Wesołe  przedszkolaki z gminy Szydłów”  w roku szkolnym 2016/2017 mogło przyjąć  wielu nowych wychowanków do prowadzonych przez nas Punktów Przedszkolnych. Projekt zakładał przyjęcie do bezpłatnego udziału w wychowaniu przedszkolnym 30 nowych dzieci, a także objęciem zajęciami dodatkowymi wszystkich naszych maluszków, których w tym momencie mamy aż 62 łącznie w Puntach w Solcu i Potoku. Umowa podpisana pod koniec sierpnia pozwoliła nam zakupić nowy sprzęt , pomoce dydaktyczne i zabawki dzięki czemu nasze dzieci przebyają w przyjaznym i kolorowym otoczeniu.  Nasi wychowankowie uczestniczą w zajęciach z wychowawcami, ale także mają możliwość rozwijania swoich umiejętności  poprzez liczne zajęcia dodatkowe: język angielski, rytmikę, gimnastykę korekcyjną, religię oraz wsparcie psychologa i logopedy.  W każdym miesiącu do naszych Punktów zawita bezpłatny teatrzyk.

Dzięki realizacji wniosku nasza jednostka mogła  przyjąć do Punktów Przedszkolnych dużo więcej dzieci i w tym momencie nasz gmina może się poszczycić objęciem edakacją przedszkolną 100% zainteresowanych.

14 października w Punkcie Przedszkolnym w Solcu odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka.  Było to dla naszych wychowanków nie lada wyzwanie. Uroczystość rozpoczęła grupa maluchów. Po przepięknych występach wokalnych, recytatorskich i tanecznych  nagrodzonych gromkimi brawami, grupa w pełni udowodniła, że  w przeciągu miesiąca od rozpoczęcia uczęszczania na zajęcia  bardzo wiele się nauczyła. Obecny na uroczystości wójt gminy Jan Klamczyński pomógł wychowawcom- Monice Rudnik i Agacie Kozieł  w ceremonii pasowania.

W następnej kolejności zaprezentowała się grupa 5-6 latków, której opiekunem jest Aleksandra Sobieszkoda.  Starszaki bezbłędnie wyrecytowały wiersze, rozśpiewały się razem z rodzicami, ale najbardziej zachwycił wszystkich  zademonstrowany  przez nich układ taneczny .  Po uroczystym pasowaniu wszystkie dzieci  poczęstowały się przepysznym tortem i innymi pysznościami przygotowanymi przez rodziców.

Serdecznie dziękuję naszym  Paniom za tak doskonale zorganizowaną  uroczystość, a rodzicom za pomoc w zorganizowaniu poczęstunku i społeczne zaangażowanie na rzecz naszej placówki, a tym samym naszych dzieci.