Zakupu do szkoły – dlaczego warto rozłożyć je na kilka razy?

Zakupu do szkoły – dlaczego warto rozłożyć je na kilka razy?

Kiedy wybrzmi ostatni dzwonek w danym roku szkolnym, uczniowie i rodzice oddychają z ulgą i chowają głęboko do szuflad wszelkie przedmioty i tematy związane ze szkołą i nauką. Kolejny czas wytężonej pracy dzieci i młodzieży zaczyna się za ponad 60 dni, a teraz pora odpocząć. Czy jednak nie warto pomyśleć choć o niektórych zakupach szkolnych już w czasie wakacji, zamiast czekać z tym na ostatnią chwilę?

Po pierwsze: sprawdź, czego nie trzeba kupować

Zamiast rzucać bezmyślnie w kąt plecak, worek na buty i strój do ćwiczeń, piórnik i to, co pozostalo z artyklułów piśmienniczych, warto najpierw ocenić, w jakim stanie są te przedmioty. Być może wyprane, wyczyszczone i posegregowane okażą się jeszcze na tyle w dobrym stanie, że nie trzeba będzie kupować ich nastepców, a przynajmniej nie w pierwszych miesiącach kolejnego rok uszkolnego. Pozowli to trochę zaoszczędzić w czasie, gdy rodzice ponoszą największe wydatki związane z nauką dziecka, czyli od końca sierpnia do końca września lub nawet połowy października.

Teraz można spokojnie rozejrzeć się za tym, co na pewno trzeba będzie kupić. Można uzupełnić braki w artykułach do pisania, rysowania i kolorowania bez pośpiechu. Do tego dochodzą zeszyty, bloki rysunkowe, kolorowy papier, itp.

Gdzie robić zakupy do szkoły?

Odpowiednio wczesne przystąpienie do takich zakupów pozwala na wybór odpowiedniego sklepu z artykułami biurowo-szkolnymi. Wiele osób ma sprawdzone punkty, w których zaopatrują się od lat. Warto jednak co jakiś czas sprawdzić, czy nie pojawił się jakiś nowy sklep papierniczy, który oferuje dobrej jakości produkty w rozsądnych cenach.

A może zakupy on-line?

Podobnie jak wiele innych rzeczy, tak i wyprawkę do szkoły można zakupić w całości lub uzupełnić w w Internecie. Przy wydaniu konkretnej kwoty, przynajmniej niektóre sklepy papiernicze on-line oferują darmową lub bardzo tanią wysyłkę Pocztą lub firmą kurierską. Zakupy docierają pod wskazany adres nawet w 24 godzin od złożenia zamówienia.

Z zakupem czego warto zaczekać do końca wakacji?

Jesli uczeń jest w takim wieku, że może w ciągu dwóch miesięcy wakacji podrosnąć, to bezpośrednio przed powrotem do szkoły warto zakupić buty na zmianę, strój do ćwiczeń, a nawet dwa – na zmianę – oraz trochę nowych ubrań. Rodzice mają wtedy większą pewność, że pociecha dostanie odzież w odpowiednim rozmiarze i trochę się nią nacieszy.

Dziś zakupy do szkoły to nie problem

Dziadkowie dzisiejszych ucziów i niektórzy ich rodzice pamiętają jeszcze czasy, gdy  trudno było o artykuły szkolne, w tym ubrania dla ucznia. Jak już coś było, to nie zawsze ładne i nie wystarczalo tego dla wszystkich chętnych w jednym czasie.

Dzisiaj na szczęście mamy zupełnie inną sytuację. Wszystko jest łatwo dostepne, dzięki czemu sporo spraw związanych z zakupami do szkoły można załatwić w dowolnym momencie, bez odkładania całości na ostatni moment. Warto z tej możliwości skorzystać.